Összes oldalmegjelenítés

2009. november 25., szerda

Karácsonyi tippek,trükkök

Csomagolópapírból karácsonyfadísz

A dísz elkészítéséhez olyan csomagolópapír szükséges, amelyen viszonylag nagyobb, 6-10 cm-es motívumok vannak. Ezek lehetnek bármilyen karácsonyi képek: angyalkák, télapók, rénszarvasok, stb. A figurához színében illő kartonpapírból vágj tetszőleges formát, de praktikusabb aszerint vágnod, hogy a csomagolópapíron lévő motívumok közül melyiket szeretnéd felhasználni. Válassz két egyforma méretű és formájú figurát (de ezek lehetnek akár azonosak is), és ragaszd őket a kartonforma két oldalára. Ezután vond be mindkét oldalt színtelen lakkal, hogy a dísz mutatósabb és tartósabb legyen. Száradás után a karton szélét kb. 3-5 mm szélességben fesd be a díszhez illő színnel (ezt a lépést festék és ecset helyett egyszerűbb festékfilctollal vagy zselés tollal megtenni, ezek is sokféle színben kaphatók, és precízebben lehet velük dolgozni). A kész dísz tetején tűvel húzz át egy színes, vékony szálat, amelynél fogva fel tudod akasztani a fára.

Tipp: a legegyszerűbb, mégis igen dekoratív színösszeállítás az, ha nyers kartonra ragasztod a figurákat, és aranyszínű festékfilctollal húzod meg a dísz szegélyét, majd vékony aranyszálat fűzöl át rajta. Ez a megoldás azért is praktikus, mert a kellékek ezekben a színekben a leginkább hozzáférhetőek.

Képeslapok textildíszítéssel

A textil színe és mintázata tetszőleges, ehhez válassz színében hozzá illő vékony kartonlapot. Cikcakk élű ollóval vágj ki belőle egy akkora téglalapot, ami félbe hajtva a kész képeslap méretét adja ki. A textilből szintén cikcakk élű ollóval vágd ki a kívánt mintát (pl. fenyőfa, csillag, szív, stb.), majd a hátoldalát vékonyan kend be olyan ragasztóval, ami nem folyik le a figuráról, és nem is üt át rajta. A minta cikcakkos szélét a félbehajtott papír cikcakkos éléhez igazítva nyomd a textilt a képeslap előlapjára. Várd meg, amíg megszárad, és ezután díszítsd tovább tetszésed szerint: ragaszthatsz rá textilmasnit, aranyszalagot, további apróbb textilmintákat, stb.

Félgömb gyertyatartók

Egy hobbiboltokban kapható hungarocellgömböt éles késsel vágj ketté, ügyelve arra, hogy egyenesen haladj, máskülönben a félgömbök nem fognak stabilan állni. A félgömböt a lapos oldalával helyezd egy tetszőleges színű és mintázatú textilre, és rajzold körbe úgy, hogy a félgömb szélétől számítva hagyj rá 2-3 cm-t. Vágd ki a kört, és a szélét körben kend be olyan ragasztóval, ami nem folyik le az alakzatról, és nem is üt át rajta. A félgömböt a domború felével helyezd a textilkör közepére, és az anyag szélét hajtsd fel körben a félgömb aljára (azaz a lapos oldalára). Gombostűkkel rögzítsd a felhajtást, amíg a ragasztó meg nem szárad. Száradás után óvatosan húzd ki a gombostűket, és a félgömb aljára ragassz egy, az félgömb átmérőjénél kb. fél cm-rel kisebb átmérőjű körlapot. Hobbiboltokban kapható olyan gyertyatartó, amelynek az alja hegyes rúdban végződik, de ha mégsem találsz ilyet, egy hagyományos gyertyatartót belülről szöggel átfúrva is fel tudsz állítani a félgömb tetejére. Ügyelj arra, hogy pontosan a közepébe szúrd, máskülönben a gyertya ferdén fog állni rajta. A gyertyatartó alját átfoghatod madzagból vagy szalagból kötött masnival.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése